9:00-19:00 همه روزه
021-22457409

طب سوزنی در درمان استرس و اضطراب

چرا طب سوزنی برای درمان اضطراب مفید است؟

نه فقط برای تسکین درد، طب سوزنی یک روش طبیعی برای درمان استرس و اضطراب است. طب سوزنی سریعتر از درمان های طب رایج عمل کرده و شما را بدون دارو درمان می کند.

طب سوزنی اضطراب را با تاثیر بر روی قسمتی از مغز که تنظیم کننده احساسات است. کنترل می نماید؛ منظور از درمان طبیعی استرس این است. که در مقایسه با درمان های دارویی،. طب سوزنی عوارض کمتری داشته، سریعتر عمل می کند. و به بدن کمک می کند تا خود را درمان کند!

شما ممکن است فکر کنید طب سوزنی برای افرادی خوب است. که به دنبال درمان های جدید بوده و اعتقادی به درمان های طب رایج ندارند. و یا برای افراد مسن تر در درمان درد های مزمن کمری و..! ولی تحقیقات نشان می دهد طب سوزنی می تواند. در درمان اضطراب و استرس که گریبان گیر کوچک و بزرگ در زمان های مختلف عمر است موثر باشد.

می شه درمان اضطراب شدید با طب سوزنی رو یک معجزه تلقی کرد به چند علت:

یکی درمان اضطراب با تعداد کم جلسات بدون اینکه لازم باشه چند ماه از دوره درمان بگذرد. (آنچه در درمان با دارو لازم است)

دوم آنکه درمان بدون دارو و در نتیجه بدون عوارض و بدون ایجاد هر گونه اعتیاد به دارو

طبق بررسی جمعی از محققان فیزیولوژیست و آکوپانکچریست در دانشگاه Georgetown ایالات متحده آمریکا. اثر طب سوزنی در درمان اضطراب و استرس به حدی است. که علائم بعد از یک تا دو ویزیت اول طب سوزنی بر طرف می شوند. (آنچه در مطب هم توسط بیماران تحت درمان ابراز می شود). و محققان معتقدند که طب سوزنی به صورت ریشه ای مشکل را حل می کند.

طب سوزنی چطور در اضطراب و استرس عمل می کند؟

محققان دانشگاه علوم پزشکی شیکاگو می گویند. مسئول حفظ سلامت بدن از طریق طب سوزنی یک نیروی انرژی که Qi نامیده می شود. و ثبات عمومی بدن را تنظیم می کند می باشد.

طبق تحقیقات دانشگاه بهداشت میامی همان طور که خون در سیستم گردش خون حرکت می کند. Qi هم در طول بدن از طریق کانال هایی که مریدین نامیده می شود به حرکت در می آید.

زمانی که فاکتور هایی مثل آسیب های روحی، استرس. تغذیه نامناسب یا تغییر در محیط، حرکت Qi را مختل می کنند. به دنبال آن سلامت عمومی نیز دستخوش قرار می گیرد،. محققان دانشگاه علوم پزشکی شیکاگو می گویند. که با وارد کردن سوزن در نقاط خاص بدن تعادل Qi و سلامت عمومی بدن باز می گردد.

سوزن ها با فاصله کمتر از نیم میلی متر از اعصاب وارد بدن می شوند. بر اساس اینکه سوزن به کجا وارد می شود. می تواند اعصاب را تحریک به تولید مواد شیمیایی از بین برنده درد نمایند. و توانایی طبیعی بدن در بهبود خود را برانگیزند. و یا بخشی از مغز که احساسات از جمله اضطراب را کنترل می کند تحریک نماید.

تمامی موارد گفته شده در بالا به افراد کمک می کند  که احساس تعادل بیشتری کنند و طیف وسیعی از بیماری هایشان درمان شود.

مکانیسم طب سوزنی برای درمان استرس و اضطراب چیست؟

طب سوزنی از سال 1970 مورد اقبال مردم قرار گرفت فقط به همین دلیل ساده که درمان موثری بود! و در حال حاضر تحقیقات وسیعی در حال انجام است که موثر بودن. آن برای درمان اضطراب و سایر مسائل اعصاب را اثبات می کند.؛ به عنوان مثال در یک مطالعه. که در سال 2013 میلادی در مجله Acupuncture & Meridian studies طراحی شده بود. دانش آموزانی که تحت درمان 20 دقیقه ای طب سوزنی قرار گرفته بودند. احساس اضطراب کمتر و حافظه کوتاه مدت قوی تری نسبت به افرادی که طب سوزنی نگرفته بودند داشتند.

چرا طب سوزنی می تواند موثر باشد؟

موقعیت های خارجی اطراف شما می تونه. اضطراب شما رو تحت تاثیر قرار بده و طب سوزنی به بدن شما اجازه می ده. که دوباره کنترل خود را به دست گیرید. ما به طور دائم تحت استرس و فشار هستیم. که همین می تواند انواع بیماری ها و مشکلات را ایجاد کند. که اگر بخواهیم برای رفع این استرس ها از دارو استفاده کنیم مجبوریم عوارض دارویی شدیدی رو تحمل کنیم. طب سوزنی یک روش مناسب برای درمان های طولانی مدت است و کمک می کند تمام طول دوره  زندگی با کیفیت مناسب طی بشه.

شاید برای شما عجیب باشه ولی همانطور که در جلسات مشاوره روانپزشکی پاسخ به درمان. پس از یک جلسه هم ایجاد می شود، بیمارانی که با طب سوزنی درمان می شوند. معمولا اولین نتایج درمان را بعد از جلسه اول مشاهده می کنند. و این نتایج با ادامه درمان ثبات بیشتری پیدا می کنند.

طب سوزنی به طور ویژه برای افرادی مناسب است. که می خواهند داروی کمتری مصرف کنند. یا داروهای خود را قطع کنند؛ چراکه طب سوزنی تعادل شیمیایی بدن را به صورت طبیعی تنظیم می کند.

شروع درمان طب سوزنی:

برای شروع درمان طب سوزنی، شما چیزی از دست نمی دهید، با انتخاب یک پزشک طب سوزنی ماهر شما نه تنها ریسکی نکرده اید چه بسا فواید زیادی از این اقدام خود نیز ببینید. تجربه نشان می دهد. که بیشتر بیماران درمان شده در مطب از بهتر شدن. کیفیت خوابشان راضی بوده و بعد از فقط تعداد کمی جلسه درمانی احساس سرحالی بیشتری می کنند.

اگر شما هم تحت درمان دارویی استرس و اضطراب هستید. پیشنهاد می کنیم طب سوزنی را هم به درمان خود اضافه کنید. و بعد از چند جلسه که احساس کردید اثر درمان طب سوزنی روی شما ظاهر شده است. می توانید تحت نظر روانپزشکتان از داروهای اضطراب کاسته و به مرور آنها را قطع نمایید.

در قدم اول توسط یک پزشک طب سوزنی ماهر ویزیت شوید، سوالات خود را از وی بپرسید. تا بر اساس اطلاعاتی که در جلسه مشاوره در اختیار پزشکتان می گزارید برنامه درمانی طب سوزنی شما ریخته شود.

ارسال پیام
مشاوره آنلاین
مشاوره با متخصص طب سوزنی/ طب سنتی
سلام وقت بخیر

چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button