9:00-19:00 همه روزه
021-22457409

طب سنتی

مجموعه تخصصی پزشکی سنتی طب سوزنی تهران شرق تهران تهرانپارس غرب تهران سعادت آباد

تنها مجموعه پزشکی سنتی و طب سوزنی در شرق تهران میباشد. این مجموعه در دو شاخه های طب سوزنی و طب مکمل از پزشکان متخصص. با تحصیلات و مدارک دانشگاهی بهره مند میباشد. و به جرات میتوان گفت تنها مرکز پزشکی سنتی و طب سوزنی شرق تهران است. که داری مجوز از وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی و اداره نظارت بر درمان میباشد.

مراجعین و بیماران در این مرکز در هریک از شاخه های مورد نیاز میتوانند. زیر نظر پزشک متخصص مربوطه مورد ویزیت قرار گرفته. و در صورت نیاز جهت تکمیل درمان توسط سایر متخصصین مجموعه پزشکی سنتی و طب سوزنی شرق تهران مورد مشاوره قرار بگیرند. تا نهایتا یک درمان کامل از دیدگاه های متفاوت را دریافت نمایند

پزشکی سنتی یا تردیشنال مدیسین در دستهٔ طب مکمل قرار می گیرد.

طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی پزشکی سنتی مجموعه‌ای است. از دانسته‌ها، مهارت‌ها و اعمال که بر پایه نظریه‌ها، باورها و تجربه‌های بومی فرهنگ‌های مختلف است. خواه که قابل شرح باشد یا نباشد. که در بهداشت و نیز پیشگیری، تشخیص، بهبود. و مداوای بیماری‌های جسمی و ذهنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما تعریف دقیق پزشکی سنتی:

پزشکی سنتی علمی است با قدمتی بیش از ۱۰۰۰ سال و میراثی گرانقدر مبتنی بر شواهد. و محصول کار علمی و تحقیق هزاران دانشمند و پزشک بزرگ از جمله ابوعلی سینا، رازی، عقیله خراسانی، حکیم محمد اعظم خان و … می‌باشد. که در طول قرون و اعصار در مجموعه‌هایی کوچک و بزرگ گردآوری شده.

کتاب‌های طب سنتی

در میان نویسندگان کتاب های پزشکی سنتی افرادی چون زکریای رازی و مخصوصاً ابن سینا شهرت زیادی دارد. تا جایی که قریب به ۵۰۰ سال در دانشکده‌های اروپایی و آسیایی توسط اساتید تدریس شده‌است. اصول طبابت در این آثار پزشکی سنتی، بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده از جمله: بلغم، صفرا، سودا و دم

پزشکی سنتی در بسیاری نقاط جهان وجود دارد

از جمله مشهورترین انواع آن می‌توان به پزشکی سنتی چین، گیاه‌درمانی و طب اخلاطی (بکار برده شده در طب سنتی ایرانی – علم مزاج‌شناسی)، شمن‌باوری و آیورودا (بکار برده شده در پزشکی سنتی هندی) اشاره کرد.

در دنیا ۷۵۰ هزار گونه گیاهان دارویی وجود دارد

تنها ۱۰ درصد از گیاهات دارویی خواص درمانی دارد. سازمان جهانی بهداشت طی ۳۰ سال گذشته‌استفاده از ظرفیت پزشکی سنتی و طب مکمل را در کنار طب جدید در دستور کار خود قرار داده‌است. ریشه دار بودن در فرهنگ مردم. کل نگر بودن طب مکمل و سهولت دسترسی و ارزان‌تر بودن خدمات پزشکی سنتی از دلایلی است. که این سازمان در توسعه و ترویج طب مکمل مد نظر دارد.

مقصود ما از آنچه که امروزه در ایران به عنوان پزشکی سنتی شناخته می‌شود. آموزه‌هایی است که ریشهٔ آن را می‌توان در قرن سوم هجری و غالباً در ترجمه‌های عربی از آثار بقراط و جالینوس یافت.

ارسال پیام
مشاوره آنلاین
مشاوره با متخصص طب سوزنی/ طب سنتی
سلام وقت بخیر

چطور میتونم کمکتون کنم؟
Call Now Button