Menu Close

زیبایی صورت: دستورات شستشوی علمی

شستشوی صورت

اگر به دنبال داشتن پوستی جوان و شاداب هستید و دوست ندارید از روش های غیر طبیعی برای زیبایی صورت استفاده کنید حتما این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله سعی کردیم تا مجموعه ای از دستورات شستشوی صورت برای حفظ زیبایی پوست بر اساس آموزه های پنج هزار ساله طب چینی را برای شما خلاصه کنیم.

چرا مراقبت زیبایی صورت اهمیت دارد؟

صورت محل جاری شدن چی اصلی تمامی ارگان ها به سمت بالا است. شستشوی مرتب صورت جریان چی و خون به سمت صورت را افزایش داده همچنین انرژی و qi ارگان های داخلی برای صعود به سمت بالا را تقویت می کند. از سوی دیگر، کیفیت شستشو، دمای آب برای شستشوی صورت و زمان شستشوی صورت بسته به مزاج افراد مختلف متفاوت است.


آب مناسب برای مراقبت زیبایی صورت

بهتر است آبی که برای شستشوی صورت استفاده میشود کمترین میزان مواد معدنی را داشته و از سختی کمی برخوردار باشد تا کمترین میزان تحریک برای پوست ایجاد شود.
برای داشتن پوستی زیبا صورت را با آب گرم بشوییم یا آب سرد؟ دمای مناسب آب برای شستشوی صورت بر اساس نوع پوست متفاوت است. در پوست های چرب و یا مختلط بهتر است از آب بالای ۳۰ درجه سانتی‌گراد ولی کمتر از دمای بدن برای شستشو استفاده شود. دمای مناسب آب برای شست وشو نه تنها در پاکسازی صورت از آلودگی های فیزیکی موثر است، بلکه با باز کردن منافذ صورت به پاکسازی لایه های عمقی تر نیز کمک می نماید.
اگر دمای آب برای شستن صورت بالاتر از دمای طبیعی بدن باشد، سفتی عروق خونی صورت کاهش یافته و پوست به راحتی شل و خشک شده و چین های ریز بروز می کنند. در پوست های چرب بهتر است از آب سرد برای شستشو استفاده نشود، چرا که آب سرد منافذ صورت را بسته، و در نتیجه میزان زیاد سبوم تولید شده، آلودگی های خارجی و باقیمانده مواد آرایشی به خوبی پاک نشده و بر روی پوست تجمع پیدا می کنند، بنابراین، این نوع شستشو، اثر خاصی در مراقبت از پوست صورت نداشته و به راحتی سبب تحریک ایجاد جوش خواهد شد. علاوه بر این دستورات، شست و شوی صورت با آب سرد و گرم به صورت تناوب نیز توصیه می شود. این روش نه تنها به شستشوی صورت بلکه به انقباض و اتساع مکرر عروق سطحی پوست کمک کرده که سبب تقویت گردش خون و زیبایی بیشتر پوست خواهد شد.

چند بار شستشو در روز به زیبایی صورت کمک میکند؟

توصیه می شود شستشوی صورت با شوینده های ملایم حداقل دو بار در روز در صبح و عصر انجام شود. بهترین راه برای شست و شوی صورت استفاده از انگشت وسط و حلقه به صورت دورانی و حرکت از مرکز به سمت طرفین و از پایین به سمت بالا انجام شود. به این منظور پیشنهاد می کنیم کف حاصل از ترکیب آب گرم و صابون را به مدت ۱ دقیقه به صورت آرام بر روی پوست صورت ماساژ دهید. سپس صورت با آب سرد شستشو داده شود چرا که آب سرد باعث تقویت جریان خون و افزایش الاستیسیته پوست صورت خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CALL ME
+
Call me!

تماس با پزشک

Open chat
1
سلام. وقت بخیر
در صورت تمایل به مشاوره آنلاین مجددا روی علامت واتزآپ کلیک کنید