خطرات طب سوزنی

خطرات طب سوزنی

اگر پزشک درمانگر طب سوزنی شما دارای تحصیلات و مجوز درمان طب سوزنی بوده و از سوزن های استریل استفاده کند خطرات طب سوزنی اندک است. عوارض جانبی شایع شامل سوزش مختصر و گاها خونریزی یا کبودی خفیف در محل ورود سوزن ها (در حد یک یا چند قطره) است. استفاده از سوزن های استریل یکبار مصرف یکی از استاندارد های مطب طب سوزنی است که این امر در مراکز دارای مجوز طب سوزنی، تحت نظارت دانشگاه های علوم پزشکی کشور کنترل می شود، بنابراین خطر عفونت به حداقل می رسد.

طب سوزنی برای همه؟

با این وجود طب سوزنی انتخاب ارجح برای همه نیست، و ممکن است در افراد زیر خطراتی را به همراه داشته باشد:
افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون مثل هموفیلی و …: در این افراد احتمال خونریزی یا کبودی در اثر استفاده از سوزن بالاست، همچنین افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند نیز در معرض این خطر هستند.
افرادی که از باطری قلب استفاده می کنند: در طول درمان طب سوزنی، پزشکان از جریان الکتریکی خفیفی جهت تحریک بیشتر سوزن ها استفاده می کنند که این جریان ممکن است با عملکرد باطری قلب تداخل داشته باشد.
خانم های باردار: برخی از نقاط طب سوزنی محرک زایمان و سقط می باشند. بنابراین خانم های باردار جهت استفاده از درمان طب سوزنی می بایست پس از مشورت با متخصص زنان، مسئله بارداری خود را با پزشک طب سوزنی نیز در میان گذاشته تا نقاط بر این اساس و با احتیاطات لازم انتخاب شود.

دکتر طب سوزنی ، طب سنتی

برای ارتباط با پزشکان ما در مجموعه طب سوزنی طب سنتی تهران با شماره زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه مطب: 09354466111

مطب طب سنتی طب سوزنی شرق تهران تهرانپارس: 76704366-021

مطب طب سنتی طب سوزنی غرب تهران شهرک غرب: 22457409-021

تلفن همراه پزشک: 09127170725

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگير
+
تماس بگير

تماس با پزشک

Open chat
1
سلام. وقت بخیر
در صورت تمایل به مشاوره آنلاین مجددا روی علامت واتزآپ کلیک کنید